• Crkva Prisoje

     

    Uznesenje Blažene Djevice Marije

  • Župna Kuća Prisoje

     

  • Prisoje

  • Panorama s kalvarije

 

booked.net

POSJEĆENOST

1.png0.png7.png7.png8.png0.png3.png
Danas 4612
Jučer 4614
Tjedan 14925
Mjesec 94905
Sveukupno 1077803

29-05-2024

TRODNEVNICA VELIKOJ GOSPI, PRISOJE 2015!

 

 

Prvu večer trodnevnice 12.8.2015. je predvodio fra Petar Drmić, župni vikar župe Bukovica. Fra Petar je rodom iz susjedne župe Grabovica, iz Dobrića. Uz župnika je koncelebrirao na svetoj misi i bivši župnik don Mihovil Zrno, don Ante Kutleša, Don Lovre Šola. Deset je svećenika ispovjedalo u krugu crkve. Pod misom je pjevao zbor mladih Ancora. Okupio se lijep broj vjernika, kako domaćih župljana tako i hodočasnika iz drugih župa. Fra Petar nam je u lijepoj propovijedi posvijestio da nikada ne zboravimo svoju vjeru i naciju, da pamtimo i da u vjeri i naciji živimo po primjeru Blažene Djevice Marije. Te večeri uz sve svećenike imali smo također dva posebna gosta, a to su Msgr. Dražen Kutleša, porečko-pulski biskup i Msgr. Tomo Vukšić, vojni Ordinarij koji su došli pozdraviti svećenike.

 

Slika: dječji zbor Ancora.

 

Drugu i treću večer trodnevnice je predvodio Don Drago Ćurković, svećenik rodom iz Kazaginca, župa Rašeljke. Don Drago je magistrirao Bibliju u Rimu na trogodišnjem studiju a na jesen nastavlja studij Doktorata Biblije. Bilo je prisutno 13 svećenika. Lijep broj vjernika se ispovijedio. Uz predvoditelja misnog slavlja, koncelebrirali su svećenici: župnik don Ivan Bebek, Don Ante Kutleša, Don Lovre Šola, don Mihovil Zrno, Don Luka Mamić, fra Mate Puđa. Pod misom je pjevao zbor mladih Ancora.  Prije svete mise se moli Gospina krunica i litanije uz pjevanje mladih iz župe. Don Drago nas je proveo kroz crkvene dogme, vjerske istine o Gospi te stavio naglasak na Gospi koja je u svemu bila službenica Božja te i nas potakao da u njoj imamo primjer služenja i poniznosti. 

 

 

 

 

KONTAKT

 

Župa Prisoje

Uznesenja Bl. Djevice Marije

 

 

Adresa: Prisoje 55, 80245 Prisoje, BiH

Telefon:  +387 34 366-604

Fax: +387 34 366-604

Mail: info@zupaprisoje.net

Transakcijski račun otvoren kod „UniCredit Bank“

SWIFT: UNCRBA22

IBAN: BA393380604816953985

 

LINKOVI

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ste ovdije: