• Crkva Prisoje

     

    Uznesenje Blažene Djevice Marije

  • Župna Kuća Prisoje

     

  • Prisoje

  • Panorama s kalvarije

POSJEĆENOST

7.png1.png6.png4.png8.png6.png
Danas 362
Jučer 1769
Tjedan 3359
Mjesec 4209
Sveukupno 716486

04-10-2023

 

booked.net

Obljetnica posvete župne crkve u Prisoju!

 

Na 15. -tu obljetnicu posvete župne crkve Uznesenja Blažene Djevice Marije, Prisoje, 31.12.2015., bilo je svečano u župi. Za razliku od lani ove godine vrijeme je bilo sunčano i lijepo, više proljetno. Svečanu svetu misu u 11 sati predvodio je don. Drago Ćurković, svećenik rodom iz župe Rašeljke a na studiju doktorata iz Biblije u Rimu, uz koncelebraciju mjesnog župnika don Ivana Bebeka, župnika iz Rašeljaka don Mije Klarića, i don Luke Mamića sa Zidina.

 

 

 

Okupio se lijep broj vjernika, kako bi uzveličao ovu svečanu obljetnicu a ujedno i zahvali Bogu na protekloj godini. Pod misom je pjevao veliki mješoviti župni zbor Regina Coeli. Došao je i lijep broj ministranata, pod vodstvom sjemeništarca Marka Brzovića.

Don Drago nam je u prigodnoj propovijedi naglasio koja je važnost Crkve i koliko nam znači ići u crkvu. Ne ići u crkvu znači imati nešto nesređeno u sebi, neki promašaj, neko nezadovoljstvo. Jedino u Crkvi i preko nje nam daje Bog smiraja, sreće, blagoslova i zadovoljstva. Dakle sve ono što sada na početku nove građanske godine, svi jedni drugima želimo. Nakon svete mise svi su svećenici pošli u župnu kuću na zajednički susret i objed. 

Po zagovoru Blažene Djevice Marije neka nas dragi Bog sve blagoslovi i da snage da svi redovno hvalimo i slavimo Boga u svojim crkvama. 

 

 

 

KONTAKT

 

Župa Prisoje

Uznesenja Bl. Djevice Marije

 

 

Adresa: Prisoje bb, 80245 Prisoje, BiH

Telefon:  +387 34 366-604

Fax: +387 34 366-604

Mail: info@zupaprisoje.net

Transakcijski račun otvoren kod „UniCredit Bank“

SWIFT: UNCRBA22

IBAN: BA393380604816953985

 

LINKOVI

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ste ovdije: