• Crkva Prisoje

     

    Uznesenje Blažene Djevice Marije

  • Župna Kuća Prisoje

     

  • Prisoje

  • Panorama s kalvarije

 

booked.net

POSJEĆENOST

1.png1.png8.png3.png7.png8.png4.png
Danas 801
Jučer 1901
Tjedan 2702
Mjesec 97044
Sveukupno 1183784

25-06-2024

 

Buško Blato - Rodoslovlja

 

Buško Blato - Rodoslovlja sadrži rodoslovlja obitelji koja su rezultat analize i obrade podataka sa šireg područja tromeđe Dalmacije, Hercegovine i Bosne, a u čijem je sjedištu Buško Blato, sada Buško jezero, kao i pojedinih drugih područja od posebnog interesa za autora. Obrađeni su izvori za sljedeća područja (župe, mjesta): Grabovica, Prisoje, Aržano, Cista, Čuklić, Dobranje, Duvno, Glamoč, Grabovac, Grahovo, Imotski, Katuni - Kreševo, Kongora, Livno, Lokvičić, Lovreć, Ljubunčić, Medov Dolac, Omiš, Podbablje, Podgrađe (Omiš), Poljica (Imotski), Posušje, Proložac, Rašeljke, Ričice, Roško Polje, Seonica, Studenci, Tijarica, Vidoši, Vinica, Vinjani Dalmatinski, Vinjani Hercegovački, Vir, Zagorje, Zagvozd, Žeževica, Vukovar, Sotin i susjedna mjesta, Ivanec i susjedna mjesta, za pojedine župe i mjesta u potpunosti, a za pojedina djelomično.
Primarni izvor informacija su sačuvane i dostupne župne matice i stanja duša. Iskrene zahvale svim dušobrižnicima koji su svojim radom vjerno bilježili događaje iz vjerskog života svojih župljana i na taj sačuvali za nas i buduća pokoljenja informacije značajne za spoznaju o našem porijeklu.
Ažurni i potpuniji podatci Buško Blato - Rodoslovlja su dostupni i na internetskim (web) stranicama. Za informacije na koji način pristupiti internetskim podacima, kao i radi ispravka i dopune istih, pišite epoštom na moju adresu. Ove datoteke rodoslovlja Buškog Blata pripremljena su za objavu povodom izdavanja monografije župe Prisoje "Stoljeće župe Prisoje" fra Roberta Jolića, 2024. Prethodne verzije rodoslovlja su bile privitak uz monografiju "Sto osamdeset godina župe Grabovice", fra Roberta Jolića, 2019, uz svesrdnu pomoć don Blaža Ivande, grabovičkog župnika, te monografije "Sto pedeset godina župe Vir kod Posušja", istog fra Roberta i don Ilije Drmića, tadašnjeg virskog župnika.Autor: Josip Ivančić ( e-pošta: josip.ivancic@zoho.com ). Iskrena zahvala svima koji su doprinijeli izradi ovih rodoslovlja, a posebice Mati Ćuriću, Ivanu Ćurkoviću, Tomislavu Perkoviću, Anđelku Serdarušiću, Katarini Krišto, Nikoli Kovaču, Ivanu Reniću te brojnim drugima. Također spomenimo se i pok. fra Marka Jukića, župnika roškopoljskog. Ne mogu ne zahvaliti se i mojoj obitelji na neiscrpnoj podršci, a majci Verici i na tome što me je uputila u prelijepi posao matičarstva i skrivena blaga koja se u maticama skrivaju, što je i bio povod da pristupim izradi svog, a nakon toga i povezanih rodoslovlja.Copyright © 2023 Josip Ivančić All Rights Reserved - Sva prava pridržana. Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje, daljna distribucija i komercijalno korištenje bez prethodnog odobrenja autora.

KONTAKT

 

Župa Prisoje

Uznesenja Bl. Djevice Marije

 

 

Adresa: Prisoje 55, 80245 Prisoje, BiH

Telefon:  +387 34 366-604

Fax: +387 34 366-604

Mail: info@zupaprisoje.net

Transakcijski račun otvoren kod „UniCredit Bank“

SWIFT: UNCRBA22

IBAN: BA393380604816953985

 

LINKOVI

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ste ovdije: