• Crkva Prisoje

     

    Uznesenje Blažene Djevice Marije

  • Župna Kuća Prisoje

     

  • Prisoje

  • Panorama s kalvarije

POSJEĆENOST

7.png9.png8.png4.png4.png5.png
Danas 1667
Jučer 1165
Tjedan 1667
Mjesec 6212
Sveukupno 798445

04-12-2023

 

booked.net

Velika Gospa 2020


Za proslavu zaštitnice župe Veliku Gospu pripremali smo se trodnevnicom koju su predvodili don Pero Miličević župnik Raskrižja, don Ivan Bebek i mladomisnik don Mate Pehar. Pjevanja su animirali oba župna zbora.


Proslavu na vanjskome oltaru na samu svetkovinu Velike Gospe omelo je kišno i grmljavinsko nevrijeme. Odmah na početku propovijedi, koju je u Prisoju predvodio mladomisnik don Mate Pehar, pozvavši da nam u težnji ka “velikom” uvijek uzor bude Blažena Djevica Marija koja je uvijek bila poslušna Bogu.

Vjernici i hodočasnici su se zbog nevremena uputili svojim kućama a jedan dio u župnu crkvu gdje je župnik don Ivan Bebek izmolio deseticu krunice. Nakon toga uslijedila je sveta pričest te na koncu mladomisnički blagoslov don Mate Pehara.

Nažalost, veliko nevrijeme, oluja je učinilo da mnogi vjernici nisu mogli ostati na svetoj misi ali se nadamo da će ako Bog da dogodine biti bolje. I druge župe, kako u Duvanjskom tako i u Livanjskom dekanatu gdje se slavi Velika Gospa su prošle slično.

Za vidjeti slike sa ovogodišnje proslave idite u našu galeriju ili klikni ovdje.

 

 

KONTAKT

 

Župa Prisoje

Uznesenja Bl. Djevice Marije

 

 

Adresa: Prisoje bb, 80245 Prisoje, BiH

Telefon:  +387 34 366-604

Fax: +387 34 366-604

Mail: info@zupaprisoje.net

Transakcijski račun otvoren kod „UniCredit Bank“

SWIFT: UNCRBA22

IBAN: BA393380604816953985

 

LINKOVI

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ste ovdije: