• Crkva Prisoje

     

    Uznesenje Blažene Djevice Marije

  • Župna Kuća Prisoje

     

  • Prisoje

  • Panorama s kalvarije

 

booked.net

POSJEĆENOST

1.png0.png7.png7.png9.png6.png4.png
Danas 4773
Jučer 4614
Tjedan 15086
Mjesec 95066
Sveukupno 1077964

29-05-2024

Susret u Gromiljaku

Završio susret u Gromiljaku 

Tema susreta : Duhovni poziv

Mladi iz 4 župe, sa svojim svećenicima, su sudjelovali na predavanjima koje je organizirala s. Danica i PMI. Predavanje je održala dr. Sanda Smoljo.

Kroz prezentaciju i primjere iz Sv. Pisma ali i osobnim iskustvom govorila je o pozivu: žene, majke i redovnice. Naglašene su prednosti, izazovi, ali i strahovi na "odgovoriti na poziv". Primjeri Abrahama, Mojsija, sv. Pavla, Gospe, ali i svakoga od nas, su primjeri kako Bog poziva, ali kako mi znamo reći : zauzet sam, nisam sposoban, strah me je, kako će to biti. Onda primjer Jone koji bježi od svog poslanja. 

Naglašeno je da je u svemu najbitnije, imati otvoreno srce. Jedino otvoreno srce je sposobno prihvatiti poziv, ljubiti i ostvariti se u darivanju prema Bogu, ali i prema drugima, odnosno životnom drugu.

 

Vjerujem, da je ovaj susret potakao i ohrabrio naše djevojke da budu heroji u svojem pozivu, bilo kao žene, bilo kao majke ili redovnice.  Nakon ručka smo po velikom snijegu pošli u Sarajevo u kuću Egipat gdje smo se susreli sa siromašnom i ostavljenom djecom o kojoj brigu vode Služavke Malog Isusa, kandidaticama Marija Ivančić, Ivkom i Anela Oborović i sestrama. Ugodan bio dan i druženje. S. Monika Mrkonjić nas je srdačno primila i ugostila.

Iako je bio veliki snijeg nigdje nismo prokliznuli. Bogu hvala! Anđeli i molitve su nas čuvali. 

Hvala sestrama s. Kati oberici, našoj Danica Bilić i svim sestrama na pozivu i ohrabrenju i nestrpljivo očekujemo novi susret sa Štadlerovim sestrama i mladima. Živio mali Isus!

 

 

 

 

KONTAKT

 

Župa Prisoje

Uznesenja Bl. Djevice Marije

 

 

Adresa: Prisoje 55, 80245 Prisoje, BiH

Telefon:  +387 34 366-604

Fax: +387 34 366-604

Mail: info@zupaprisoje.net

Transakcijski račun otvoren kod „UniCredit Bank“

SWIFT: UNCRBA22

IBAN: BA393380604816953985

 

LINKOVI

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ste ovdije: