• Crkva Prisoje

     

    Uznesenje Blažene Djevice Marije

  • Župna Kuća Prisoje

     

  • Prisoje

  • Panorama s kalvarije

 

booked.net

POSJEĆENOST

1.png2.png2.png3.png9.png8.png6.png
Danas 1035
Jučer 1715
Tjedan 2750
Mjesec 30053
Sveukupno 1223986

16-07-2024

Obljetnica Misa za Branitelje

Baš jučer, znakovito, Europa je obilježila dan sjećanja na žrtve totalitarnih i autoritarnih režima – nacizma, fašizma i komunizma. I baš danas, dan poslije, Hrvatska slavi sedamdeset i šest godina mučeništva bl. Miroslava Bulešića.

Kako smo ustanovili obljetnicu da se svake godine na 24.8. - Bl. Miroslav Bulešić, Bartol ap. - u župi Prisoje kod našeg spomenika „Vrata u vječnost“ na groblju Glavičice slavi Sveta Misa za sve žrtve svih ratova župe Prisoje, za poginule hrvatske branitelje one znane koji pišu na spomeniku i one za koje se ne zna.  Zato smo jučer se okupili u lijepom broju i slavili "Svetu Misu" koju je predvodio don Lovre Šola, svećenik Splitsko Makarske nadbiskupije a rodom iz Prisoja uz koncelebraciju don Ante Kutleša - našeg umirovljenog svećenika.

"Tko može žudjeti mučeništvo? Samo onaj koji je prožet Bogom. Koji je prožet do dna srca i duše Duhom Svetim. Koga nosi ljubav. Mučeništvo je ljubav. Mučeništvo je pobjeda nad svim mržnjama", riječi su kardinala Franje Kuharića 

 

(„NITKO NEMA VEĆE LJUBAVI OD OVE:  POLOŽITI VLASTITI ŽIVOT ZA SVOJE PRIJATELJE“)

Iv. 15-13

Neka im je vječni pokoj!

Pokoj vječni daruj im gospodine. I svjetlost vječna neka im svijetli!

 

Molitva za zagovor blaženog Miroslava Bulešića

Bože, Oče naš nebeski, Ti si u svećeniku Miroslavu Bulešiću dao svome narodu revnoga pastira i neustrašivog mučenika. Po njegovu zagovoru učvrsti u nama vjeru i ustrajnu strpljivost u teškoćama života te daj da se spremno zalažemo za rast i jedinstvo Crkve. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen. Molim Te da mi po zagovoru blaženog Miroslava udijeliš milost… Oče naš. Zdravo Marijo. Slava Ocu.

 

 

KONTAKT

 

Župa Prisoje

Uznesenja Bl. Djevice Marije

 

 

Adresa: Prisoje 55, 80245 Prisoje, BiH

Telefon:  +387 34 366-604

Fax: +387 34 366-604

Mail: info@zupaprisoje.net

Transakcijski račun otvoren kod „UniCredit Bank“

SWIFT: UNCRBA22

IBAN: BA393380604816953985

 

LINKOVI

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ste ovdije: