• Crkva Prisoje

     

    Uznesenje Blažene Djevice Marije

  • Župna Kuća Prisoje

     

  • Prisoje

  • Panorama s kalvarije

POSJEĆENOST

2.png5.png1.png5.png2.png6.png
Danas 308
Jučer 973
Tjedan 2307
Mjesec 30780
Sveukupno 251526

29-06-2022

 

booked.net

Jubilarni križni put sestara Milosrdnica u Prisoju

Časne sestre sv. Vinka Paulskog - Milosrdnice, predvođene provincijalnom poglavaricom s. Marijom Julijom Djaković u župi Prisoje na prisojačkoj Kalvariji imale su Jubilarni Križni put o 150-toj obljetnici dolasku sestara Milosrdnica u Bosnu i Hercegovinu. Okupile su se sestre iz mnogih krajeva BiH, poštujući također odredbe kriznog stožera. Molitva sestre problvincijalke a i nakana je: moliti za mir u svijetu, moliti za prestanak korone virusa te moliti za nova duhovna zvanja u redu časnih sestara Milosrdnica. Stoga poručuju: Uprimo pogled u Jaganjca, samo On može otpečatiti pečat povijesti spasenja. Samo On može, u ovom jubileju dati milosnu priliku za prepoznavanje Božijeg djelovanja u 150-godišnjem životu i radu naših sestara. Samo zaklani Jaganjac može dati milost koju smo grijehom izgubili. Svrha je svakog jubileja da izmolimo od Boga oproštenje grijeha.

Nakon Križnog puta je uslijedila sveta misa u župnoj crkvi koju je predvodio prisojački župnik don Ivan Bebek. Nakon mise je župnik pozvao sestre na posni ručak koji su pripremile sestre a i određene domaćice iz Prisoja.

Bogu hvala i slava! Dragi Bog, po zagovoru Blažene Djevice Marije i sv. Vinka Paulskog, neka primi i usliši Križni put, svetu misu i post sestara Milosrdnica.

 

 

KONTAKT

 

Župa Prisoje

Uznesenja Bl. Djevice Marije

 

 

Adresa: Prisoje bb, 80245 Prisoje, BiH

Telefon:  +387 34 366-604

Fax: +387 34 366-604

Mail: info@zupaprisoje.net

Transakcijski račun otvoren kod „UniCredit Bank“

SWIFT: UNCRBA22

IBAN: BA393380604816953985

 

LINKOVI

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ste ovdije: