• Crkva Prisoje

     

    Uznesenje Blažene Djevice Marije

  • Župna Kuća Prisoje

     

  • Prisoje

  • Panorama s kalvarije

POSJEĆENOST

7.png1.png6.png4.png6.png5.png
Danas 341
Jučer 1769
Tjedan 3338
Mjesec 4188
Sveukupno 716465

04-10-2023

 

booked.net

Svibanj je Marijin mjesec - počinje svibanjska pobožnost!

 

U svibnju ćemo svaku večer imati pobožnost u čast BDM !

Počinje molit­vom Krunice u 17 i 30 h, potom slijedi sveta misa. Pozivam sve župljane, i stare i mlade da se odazovu te dođu moliti za druge i za osobne potrebe. Gospa je ona koja za nas posreduje kod Boga.

 

Dva su mjeseca u godini koje na poseban način zovemo Marijinim mjesecima, svibanj i listopad, kada posebno častimo Majku Božju! 

Blažena Djevica Marija je najljepša i najdraža Žena svijeta. Najveća Majka i najčistija Djevica. Najblagoslovljenija od svih žena. Nje se nikada nije grijeh dotaknuo. Začeta je u milosti, slobodna od svake sjene grijeha. Bezgrješnost je očuvala i blaženom postala.

Sveti Joakim i Ana darovali su joj zemaljski život nakon dugih godina posta i molitve. A sam Bog - Otac, Sin i Duh Sveti - darova joj u tom prvom trenu dušu prepunu milosti, obilje Božje ljubavi. Bog je Mariju od vječnosti odabrao po ljepoti duše i plemenitosti srca, po krasoti same milosti. Bila je sveta: puna Boga, puna dobrote, ljubavi i poniznosti...

I nitko tako nije Bogu mio kao ona. Bila je potpuno otvorena Bogu, predana njegovoj volji, slobodna da se Njemu daruje u ljubavi.

Ljubila je Gospodina i služila mu svim silama. Marija je obećana kao nova nada boljega svijeta u samim prapočecima ljudske povijesti. Ona je stavila svoj život Bogu na raspolaganje i u potpunosti prihvatila Božji plan spasenja. Nije pitala što će joj budućnost donijeti, nego što Bog sada od nje traži. Nije pitala što drugi rade, nego što ona ima učiniti.

Blažena Djevica Marija je svemoćna zagovornica naša kod svog Sina, jer nas ona zagovara kao njegova majka. Marija je nada svih onih koji očajavaju, ona je pomoćnica nas grješnika, ona je suspasiteljica kršćana. Ona nas neprestano gleda svojim majčinskim očima i pomaže nam kao moćna Majka i zagovornica.

Marija je moćna naša zagovornica. Zato je častimo i zazivamo za pomoć. Od Marije ne tražimo da nam nešto daruje, nego da nas zagovara kod Boga. Mariju molimo, kao moćnu zagovornicu, da za nas moli i isprosi nam milost od Boga

Marija je Majka Božja, majka cijele Crkve, naša majka i majka svakoga pojedinca. Marija, dakle, kao duhovna Majka ljudi i posrednica svih milosti u vrhunaravnom redu, vrši ulogu Majke čitavoga čovječanstva. Ona nam je darovala Krista, koji je naš život. Ona će nam priskrbiti i posljednju milost ustrajnosti koja će nas dovesti iz ovog zemaljskog života u vječno blaženstvo.

Marija uznesena na nebo! To znači: Marija je sva i potpuno spašena i uzvišena. Ona je postigla svoju sreću i puninu u Bogu. Kako ova punina izgleda, još ne znamo. Kad dođemo u raj, to ćemo, ako Bog da, iskusiti. Za to se isplati vjerovati, moliti i živjeti. Marija je bila i ostala Majka i Posrednica između svoga Sina i cijeloga čovječanstva. 

Isus nas je sam potaknuo da Mariju molimo i s pouzdanjem u njezinu ljubav vjerujemo Bogu. Na križu je, govoreći učeniku Ivanu, kao svoju oporuku izrekao: „Evo ti majke!“ (usp. Iv 19,26). A majci je rekao: „Ženo, evo ti sina!“ (usp. Iv 19,26). Crkva je to shvatila ne samo u tom smislu, da je Ivanu predana Isusova majka i Ivan njoj, nego da se to odnosi na svakoga vjernika. Marija je preuzela veliku zadaću od tada. Mi smo svi postali njezina djeca: sinovi i kćeri. Pozvani smo moliti srcem krunicu i ponizno slaviti svetu Misu.

Moliti krunicu znači s Marijom si posvijestiti Isusovo spasenje i nekako kroz otajstva krunice sagledati čitavu stvarnost naše vjere. Tako se otvaramo Bogu i rastući u vjeri postajemo sve svetiji, a to znači bliskiji i prijateljskiji s Bogom.

Po molitvi krunice, bezbrojni ljudi su se obratili i našli put do Boga!

fra Petar Ljubičić

 

KONTAKT

 

Župa Prisoje

Uznesenja Bl. Djevice Marije

 

 

Adresa: Prisoje bb, 80245 Prisoje, BiH

Telefon:  +387 34 366-604

Fax: +387 34 366-604

Mail: info@zupaprisoje.net

Transakcijski račun otvoren kod „UniCredit Bank“

SWIFT: UNCRBA22

IBAN: BA393380604816953985

 

LINKOVI

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ste ovdije: